blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG 4ever-michalovce
ČLÁNKY
DISKUSIE
SLEDOVAŤ BLOG
Vitajte na mojom blogu
4EVER-MichalovceKrstenie
pridal 4EVER-Michalovce 13.4. 2008 o 12:27

Miss Slovensko 2008 krstila levíčatá

Čekovský, Lilková, Krešáková 13.04.2008 11:58 - KOŠICE
Emily, Hugo a Berty sú mená troch levíčat, ktoré sa na rodili na začiatku slovenského turné svetoznámeho cirkusu Humberto, ktorý až do 20. apríla vystupuje v Košiciach.
Dnes ich pod šapitó slávnostne pokrstili čerstvá Miss Slovensko 2008 Edita Krešáková, ktorá prišla v krásnych šatách, so šerpou a korunkou, známy hudobník a spevák Marián Čekovský a Anna Lilková z Heľpy, ktorá levíčatám nielenže vymyslela krstné mená, ale ako dobrá krstná mama aj upiekla tortu s troma srdiečkami.

Levíčatá sa narodili vo februári a dnes sú už z nich vrtké a rozkošné stvorenia. Berty dokonca trochu poškriabal Mariána Čekovského. Keď s nimi na začiatku dnešného predstavenia vstúpili krstní do arény. Najmä deti neskrývali svoju nefalšovanú radosť a nadšenie. " Aha mami, levíky, a aké sú zlaté," ozývali sa výkriky deti pod šapitó. Potom každý krstný rodič pokropil svojho levíka šampanským a postupne s nimi obišli manéž, aby si levích krásavcov mohli diváci obzrieť aj zblízka. Cez prestávku mali záujemcovia možnosť sa s nimi aj vyfotografovať.

Vzťah Missky a Čekovského k zvieratám

Miss Edita Krešáková v rozhovore pre agentúru SITA prezradila, že má rada zvieratá a má k nim dobrý vzťah. "Zvieratá mám rada už detstva, k levom mám však rešpekt. Od malička som mala mačky, v súčasnosti mám akvárium s rybičkami."

Kladný vzťah k zvieratám má aj Marián Čekovský, ktorý doma chová psa. "Je asi taký veľký ako toto levíča, ktoré ma už stihlo trochu poškriabať, no je poslušnejší.

Anna Lilková, ktorá vymyslela levíčatám mená, bola pozvaná cirkusom na dnešný krst. "Som nesmierne rada, prišli sme sem s celou rodinou aj priateľmi. Mám veľmi rada zvieratá i cirkusové predstavenia, na ktoré chodím pravidelne."

 Vystúpenie krotiteľa Boba Navara s drezúrou levov oceňujú potleskom diváci nielen v Čechách a na Slovensku, ale aj vo Francúzsku, kde s nimi Navara vystupuje cez zimu. "Máme štrnásť levov a je to naša pýcha," netají svoju radosť nad prírastkom principál divadla Bohumil Navrátil senior.

Cirkus Humberto je rodinný podnik. Založený bol v roku 1857 pod názvom Henry. V roku 1955 bol znárodnený a premenovaný na cirkus Humberto - Československé cirkusy a varieté. Po privatizácii v roku 1991 získali v dražbe naspäť do svojho vlastníctva ochrannú známku bratia Navrátiloví a rodina ho vedie od roku 1993.

"Ja som sa v tomto cirkuse narodil a pôsobím tu takmer celý život, som už štvrtá generácia," prezradil principál senior Bohumil Navrátil, ktorý má 73 rokov, no ešte sa nechystá do dôchodku. Už má aj dobrých nasledovníkov vo svojich synoch a vnúčatách. Na jeho úspechoch sa podieľa 40 zamestnancov.Prístupov 1086
Kvalita článku
hlasov 0

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Násilie
[ 15.7.2008] (príspevkov 2)
Taxikár
[ 15.7.2008] (príspevkov 0)
Nelegálne dovážanie cigariet
[ 15.7.2008] (príspevkov 0)
Hudobný festival sa blíži!
[ 13.7.2008] (príspevkov 0)
Vylúpil benzínku
[ 13.7.2008] (príspevkov 0)
Teplotný rekord.......NEPADNE!
[ 13.7.2008] (príspevkov 0)
Aj oni majú prázdniny!
[ 13.7.2008] (príspevkov 0)
Pápež Benedikt XVI.
[ 13.7.2008] (príspevkov 0)
Porodila dvojičky
[ 13.7.2008] (príspevkov 0)